منظور از دوربین و دی وی آر HDTVI چیست

HDTVI چیست؟ چه مزایایی دارد؟ HDTVI بهتر است یا HDCVI؟
شاید اینها سئوالات شما نیز باشند! در اینصورت با ما در دوربین دات اینفو همراه باشید..
«اچ دی تی وی آی» یا High Defination Transport Video Interface یکی دیگر از استاندارهای جدید ارائه شده برای برداشت، انتقال و ضبط تصاویر HD در بستر آنالوگ می‌باشد.
همانگونه که قبلا به اطلاع شما رسید، منظور از «بستر آنالوگ»، کابل کواکسیال، کانکتور BNC و سیستم ذخیره سازی مورد استفاده در سیستم‌های آنالوگ (DVR)، است.
HDTVI سال ۲۰۱۲ توسط کمپانی آمریکایی TechPoint ابداع شده و مانند HDCVI و AHD, نسخه بهینه شده ای از فناوری قدیمی‌HDSDI است.
تِک پوینت، کمپانی غریبه ای در این عرصه نبوده و پیش از این پردازنده‌های آنالوگ این کمپانی را بانام TechWell در دستگاه‌های دی وی آر دیده بودیم.
از جمله کمپانی‌هایی که از این پردازنده در DVR‌های خود بهره می‌برد، سامسونگ تکوین است.
درحال حاضر رزولوشن‌های ۱ مگاپیکسل، ۱٫۳ و ۲ مگاپیکسل این فناوری به بازار عرضه شده است.

HDTVI-960P-Sensor-doorbin.info
نمونه یک SOC (سیستم روی چیپ) HDTVI
انتقال تصاویر در HDTVI تنها تا ۳۰۰ متر میسر است، درحالیکه در AHD و HDCVI می‌توان تا ۵۰۰ متر تصاویر را منتقل نمود.
البته یک کمپانی چینی بنام TVT توانسته نسخه ای از HDTVI را با قابلیت ارسال تصاویر تا ۵۰۰ متر توسعه دهد و بنام خود ثبت و عرضه نماید.

پس از آن نیز‌هایک ویژن، نسخه ارتقا یافته HDTVI را با قابلیت انتقال تا ۵۰۰ متر بانام Turbo HD عرضه کرد.

بنابراین می‌بینید که ۳ نوع از این فناوری در بازار موجود است که کمی‌کار را برای کاربران مشکل می‌کند. البته بشرطی که کاربر نیازمند انتقال تصاویر برای فواصل بیش از ۳۰۰ متر باشد.
نکته دیگری که می‌توان در مورد این فناوری اشاره نمود، متن باز بودن یا اصطلاحا Open Source بودن آن است که به کمپانی‌ها اجازه می‌دهد آزادانه و بدون کسب اجازه از TechPoint, اقدام به استفاده، توسعه و حتی تغییر آن نمایند.
در واقع همین متن باز بودن، باعث توسعه آن توسط کمپانی TVT و‌هایک ویژن شده است.
طبق یک قانون نانوشته و از آنجاکه از پردازنده قدیمی‌TechWell در دستگاه‌های گران قیمت استفاده می‌شدند، دوربین‌ها و DVR‌های HDTVI نیز قیمت بالاتری نسبت به HDCVI و AHD دارند.
اگر توجه کرده باشید، در تصاویر HD یا حتی Full HD دوربین‌های مجهز به این ۳ فناوری، تفاوت‌هایی مشاهده می‌شود و بنظر می‌رسد که یکی از آنها بهتر و دیگری ضعیف تر است!
علت این امر به سیاست کمپانی‌ها باز میگردد، اغلب سازندگان در HDTVI از سنسورهای گران تر و در AHD از سنسورهای ارزان تر استفاده می‌کنند. البته این موضوع همگانی نیست و در برخی موارد، عکس این موضوع نیز مشاهده می‌شود!
کمپانی داهوا نیز اغلب از سنسورهای میان رده استفاده می‌کند که باعث می‌شود قیمت دستگاه‌های HDCVI در رده معقولی باقی بماند.
البته داهوا در HDCVI Gen2 که دوربین‌ها و DVR‌های Full HD را شامل می‌شود، از قوی ترین و گران ترین انواع سنسور بهره برده که قیمت تمام شده دستگاهها را نیز به طرز قابل توجهی افزایش داده است.
نکته ای که در این میان تاحدی برای کاربران مبهم است، مشاهده دوربین‌های HDTVI با برند‌هایک ویژن در بازار است.

از آنجاکه‌هایک ویژن نسخه مخصوص خود بانام «توربو اچ دی» را عرضه می‌کند، این موضوع تاحدی نامعقول و مشکوک می‌نماید.
بررسی‌های دوربین دات اینفو در ایران که بجایی نرسید، چراکه حتی نفرات اصلی، اطلاع درستی راجع به این فناوری‌ها ندارند!
طی تحقیق از توزیع کنندگان اصلی کشور چین نیز به این نتیجه رسیدیم که‌هایک ویژن، HDTVI را در محصولات ضعیف تر خود با قیمت پایین و Turbo HD را در مدل‌های اصلی و ارزشمند خود ارائه می‌نماید.
هرچند که یکی از همین کمپانی‌ها که اتفاقا توزیع کننده طلایی‌هایک ویژن است، اعلام کرد که دوربین‌های HDTVI عرضه شده در واقع متعلق به TVT هستند!
موضوعی که هرچند عجیب بوده و حتی ممکن است بدون اطلاع‌هایک ویژن باشد، از سوی ما نیز پیشبینی می‌شد.
متاسفانه واردکنندگان ایرانی نمونه‌های توربو اچ دی را در نمایشگاه‌ها به معرض دید می‌گذارند ولی هنگام عرضه، HDTVI معمولی را عرضه می‌کنند.
موضوعی که امید است با گذر زمان و شناخته شدن این فناوری‌ها، هرچه زودتر اصلاح گردد. این مطلب نکاتی در مورد آموزش تعمیرات دی وی آر ارائه می‌دهد و می‌تواند کمک به آموزش تعمیرات آن بکند.

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

فروش تجهیزات