مشخصات چاپگرهای لیزری رنگی

سرعت چاپ
سرعت چاپ صفحات رنگی در چاپگرهای لیزری رنگی 1 الی 5 صفحه در دقیقه و صفحات سیاه و سفید 10 الی 22 صفحه در دقیقه می باشد. بدیهی است افزایش سرعت چاپ باعث افزایش محسوس قیمت چاپگر خواهد شد.

• حداکثر دقت چاپ
دقت چاپ در این چاپگرها بسیار بالا بوده و یکی از دلایل اصلی انتخاب این چاپگرها از سوی مراکز حرفه ای ، همین مورد است. حداکثر دقت چاپ از 600 * 1200 نقطه در اینچ الی 2400 * 4800 نقطه در اینچ می باشد.

• ظرفیت حافظه
بدیهی است حافظه مورد نیاز در چاپگرهای لیزری رنگی به علت ماهیت کاری که دارند، بیشتر از چاپگرهای لیزری تک رنگ باشد. این حافظه از 16 مگابایت الی 512 مگابایت متغیر است.

• رابط های اتصال ( Interface Port )
رابط های اتصال در چاپگرهای لیزری رنگی تفاوتی با چاپگرهای لیزری تک رنگ ندارند.

• ظرفیت سینی کاغذ
معمولا ظرفیت سینی کاغذ در چاپگرهای لیزری رنگی بیشتر از چاپگرهای لیزری تک رنگ است ، که می تواند عددی معادل 200 الی 1000 صفحه باشد. البته همانند چاپگرهای لیزری تک رنگ ، می توان سینی های افزایش دهنده برای آن تهیه کرد و حتی این ظرفیت را به 5000 برگ نیز رساند.

• هزینه تعویض کاتریج
قیمت کاتریج های رنگی چاپگرهای لیزری رنگی بر خلاف کاتریج های سیاه چاپگرهای لیزری تک رنگ ، جزء گرانترین مواد مصرفی می باشند. گاه قیمت بعضی از انواع آن به 250 هزار تومان هم می رسد. اما باید دقت کنید که برای کارهای با حجم زیاد ، به این علت که هر کاتریج آن تعداد بسیار زیادی کاغذ را جواب خواهد داد ، هزینه هر برگه بسیار پایین تر از جوهرافشان ها خواهد شد.

• سرو صدا
به طورحتم صدای چاپگرهای لیزری ( تک رنگ و رنگی ) بسیار کمتر از چاپگرهای فشاری ( ضربه ای ) می باشند. حتی چاپگرهای لیزری از چاپگرهای جوهر افشان نیز صدای کمتری تولید می کنند. اما در هر صورت صدای فن خنک کننده و موتور چاپ آن که صدای بمی تولید می کنند را نمی توان نادیده گرفت. حتی اگر شما چاپگر را در حالت Stand By نیز قرار دهید، باز هم فن چاپگر کار خواهد کرد.
برای آشنایی بیشتر در مورد آموزش تعمیرات پرینتر می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.