قراردادن پسورد روی اکانت کاربری در ویندوز ۸

آموزش تعمیرات کامپیوتر - بنا به درخواست چند نفر از کاربران و با توجه به کثرت سوالاتی که در کامنت ها پرسیده شده است، این پست از آموزش کامپیوتر را به آموزش تعریف رمز عبور برای حساب کاربری یا همان پسورد گداشتن روی ویندوز ۸ اختصاص می دهیم.

این روند در هر دوورژن ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱ یکسان است و با انجام پنج مرحله مطابق آموزش پیش رو میتوانید برای یوزر خود یا دیگر کاربران سیستم منزل و یا لب تاب کلمه عبور تعیین کنید و یا رمز از قبل تعریف شده را تعییر دهید.
قبل از هر چیز باید یادآوری کنم با قراردادن این رمز دسترسی به حساب کاربری شما در ویندوز مشروط به داشتن رمز خواهد بود اما امکان دسترسی به بایوس سیستم و اطلاعات درون هارد به کمک نرم افزارهای خاص میسر خواهد بود، همین طور دیگران میتوانند بدون داشتن پسورد اقدام به عوض کردن ویندوز سیستم یا لب تاب شما نمایند، برای جلوگیری از این دسترسی ها باید روی بایوس سیستم رمز بگذارید که در مطلبی دیگر به چگونگی انجان آن خواهیم پرداخت.
برای شروع واردکنترل پنل شوید و مطابق شکل زیر روی User Accounts And Family Safety کلیک نمایید. برای وارد شدن به کنترل پنل ویندوز میتوانید از این راهنما کمک بگیرید.

در صفحه بعد با کلیک کردن روی Change Acount Type میتوانید ویژگی های حساب کاربری خود را تغییر دهید، این ویژگی ها میتوانند شامل نام اکانت و یا اضافه کردن و تغییر دادن رمز عبور و یا حتی میزان دسترسی اکانت باشند.
همانطور که میبینید حساب های کاربری موجود در این سیستم برای شما نمایش داده شده اند که در عکس زیر فقط نام کاربری Masoud و اکانت Guest وجود دارند که البته اکانت میهمان خاموش شده است. برای ادامه کار روی اکانتی که میخواهیم برای آن رمز تعریف کنیم کلیک کنید.
در این قسمت لینک اول مربوط به تغییر نام اکانت می باشد و لینک دوم مربوط به تعریف پسورد، پس روی گزینه Create a password کلیک کنید.

همانطور که در شکل بعدی مشخص شده است کادر های اول و دوم را با پسورد مورد نظر خود تکمیل نمایید و در کادر شماره سه میتوانید کلمه ای را تایپ کنید تا در صورتی فراموشی رمز، شما را راهنمایی کند تا رمز خود را به یاد آورید. البته بهتر است این کلمه را طوری انتخاب نکنید که پسوردتان مشخص باشد. در صورتی که به حافظه خود اطمینان دارید میتوانید کادر سوم را خالی رها کنید. با کلیک کردن روی کلید Create password کار تمام شده است و به صفحه قبلی بر می گردید. از این پس هر بار که سیستم را روشن نمایید برای ورود به اکانت خود باید این رمز را وارد نمایید.
منبع: اموزش کامپیوتر