ساختن فولدر جدید در ویندوز xp

آموزش تعمیرات کامپیوتر- در شروع کلاسهای آموزش پایه و مبتدی کامپیوتر از آموزش روش ساختن فولدر جدید ( پوشه جدید ) یا به عبارتی new folder در ویندوز شروع میکنیم.
در هنگام کار با ویندوز و زمانی که فایل های متعددی را روی هارد خود داشته باشید مطمئنا نیاز به مرتب سازی این فایل ها خواهید داشت و بهترین روش برای ساماندهی فایل ها در نظر گرفتن پوشه های جداگانه برای فایل های متفاوت است، مثلا برای فایل های موسیقی پوشه ای به نام music و برای کلیپ ها پوشه ای به نام film ایجاد کنید.

مطابق شکل زیر در فضایی خالی از صفحه اصلی کامپیوتر راست کلیک کنید، ( کلید سمت راست موس را فشار دهید ) و نشانگر موس را روی گزینه new نگه دارید تا زیر منوی های آن ظاهر شود و سپس روی گزینه folder رفته و یک بار کلیک کنید.
بعد از کلیک کردن روی گزینه folder پوشه جدید نمایان میشود و در ابتدا new folder نام دارد که شما میتوانید با تایپ کردن اسم دلخواه خود آن را نام گذاری کنید.
شما این فولدر را در صفحه اصلی ایجاد کرده اید حالا اگر بخواهید آن را در یکی از درایوهای my computer بسازید کافیست اولین راست کلیک این آموزش را درون یکی از درایوها انجام دهید.

نکته: پس از ساختن فولدر جدید میتوانید با حروف فارسی یا انگلیسی و یا اعداد آن را نام گذاری کنید ولی مجاز به استفاده از کارکترهای /|:?<> در نام فولدر جدید نیستید.
منبع: اموزش کامپیوتر 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ