خواندن بهتر صفحات وب با افزونه مرورگر کروم

در گذشته اپليکيشن و افزونه هاي گوناگوني همچون Instaread, Tranquility و TidyRead به منظور فراهم کردن تجربه خواندن راحت‌تر و بدون مزاحمت به وجود آمده بودند که عکس‌ها, تبليغات و ديگر عناصر به نمايش درآمده که موجب حواس پرتي مي‌شدند را از ديد کاربران پنهان مي‌کردند. Print Friendly & PDF نيز يک افزونه مرورگر کروم مي‌باشد که تمرکز اصلي آن بر روي پيرايش عناصر ابهام‌زا و به طور خاص براي بهتر نشان دادن صفحات وب مي‌باشد. اين افزونه تمام عوامل شلوغي صفحه وب را از بين مي‌برد و به شما اجازه مي‌دهد که متون دلخواهتان را ايميل و يا آن را به يک فايل PDF تبديل کنيد و حتي از آن در يک صفحه A4 يا اندازه کاغذ نامه پرينت بگيريد

آموزش تعمير کامپيوتر
استفاده از افزونه Print Friendly & PDF بسيار ساده است. بعد از نصب، مي‌توانيد بر روي آيکون نوار URL کليک کنيد تا صفحه وب باز شده را بلافاصله پس از محو کردن عناصر منجر به شلوغي بهينه سازي کند. با نمايان شدن پنجره پوشش، شما مي‌توانيد اندازه متن را تعيين و يا عکس‌ها و نوشته‌ها را حذف کنيد.

ترفند مرورگرها,خواندن بهتر صفحات وب با افزونه مرورگر کروم افزونه,مرورگر کروم,print friendly


وقتي بر روي يک متن توقف مي‌کنيد، يک لينک قرمز رنگ به اسم «click to delete» ظاهر مي‌شود که با کليک بر روي آن، نوشته پاک مي‌شود. همچنين مي‌توانيد عکس‌هاي منحصر به فرد را به جاي پاک کردن آنها، انتخاب کنيد.با فعال کردن گزينه «Remove Image»، تمامي عکس‌ها از صفحه حذف مي‌شوند. بعد از ايجاد هر تغيير، مي‌توانيد با غير فعال کردن گزينه مورد نظر، آن را به حالت اوليه بازگردانيد. پنجره پيش نمايش چاپ شامل سه گزينه در بالاي سمت چپ مي‌باشد که به شما اجازه دريافت سه خروجي چاپ، PDF يا ايميل را مي‌دهد. وجود همچين قابليت‌هايي که بيشترين مصرف بين کاربران را دارد، مزيت مهمي محسوب مي‌شود.با انتخاب کردن گزينه PDF، به سرعت صفحه را به يک فايل PDF تبديل مي‌کند. همچنين مي‌توانيد به انتخاب خودتان سايز صفحه را از منوي drop down مشخص کنيد. با انتخاب گزينه Download Your PDF، مي‌توانيد فايل مورد نظر را در رايانه خود ذخيره کنيد. بعلاوه اينکه، چاپ کردن يا ارسال آن توسط ايميل نيز به همين سادگي مي‌باشد.در نهايت مي‌توان گفت که افزونه‌هاي زيادي در Chrome Web Store موجود مي‌باشند که به شما اجازه چاپ کردن، ارسال ايميل و يا ذخيره کردن صفحه‌ها با فرمت PDF را مي‌دهند. اما افزونه Print Friendly & PDF تمامي اين ويژگي‌ها را يک‌جا در اختيار شما قرار مي‌دهد.