تمام آنچه که باید درباره تبلت ها بدانید

استیو جابز سال 2010 با معرفی رایانه لوحه ای iPad به سال ها تفکر درباره نوآوری در این عرصه پایان داد.
در حقیقت جابز به شروع دوره جدیدی در عرصه سخت افزار رایانه ای کمک کرد.
اگرچه چند سالی بود که تبلت های شخصی عرضه شده بود، اما iPad اولین دستگاهی بود که توانست از این قابلیت در بازار مصرف بخوبی بهره ببرد.
موفقیت اپل برای شرکت های دیگر و همچنین برای علاقه مندان فناوری که به دنبال جایگزینی برای پیشنهاد اپل بودند، سودمند بود.
اما، تبلت واقعا چیست؟ در ساده ترین تعریف مي توان گفت؛ تبلت یک دستگاه همراه محاسباتی است که از تلفن های هوشمند بزرگ تر است البته تبلت، اندازه خاصی ندارد؛ برای مثال صفحه نمایش iPad مقداری کمتر از 10 اینچ است، اما تبلت های دیگر می توانند بزرگ تر یا کوچک تر باشند.
به طور کلی، اگر یک دستگاه محاسباتی از یک صفحه نمایشگر لمسی استفاده کند و تلفن همراه نباشد، آن گاه یک تبلت است.
سال 2010، شرکت Lenovo دستگاهی به نام IdeaPad U1 را در نمایشگاه محصولات الکترونیک لاس و گاس معرفی کرد.
در نگاه اول، این دستگاه شبیه یک لپ تاپ معمولی به نظر می رسید اما اگر شما صفحه نمایشگر را از پایه اش جدا می کردید، لپ تاپ به تبلتی با سیستم عامل مستقل تبدیل می شد. در همان سال Lenovo نام این دستگاه را به LePad تغییر داد و در چین روانه بازار کرد.
اگرچه تبلت ها در شکل، اندازه و ویژگی ها متنوع هستند، اما آنها مشخصات مشابه زیادی دارند. تقریبا همه آنها صفحه نمایشگر لمسی دارند و سیستم عاملشان توانایی اجرای برنامه های کوچک را دارد. لزومی ندارد که تبلت ها جایگزین رایانه های قدرتمند شوند؛ اما آنها یک فرآیند جدید در زمینه دستگاه های محاسباتی به شمار می آیند. برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش تعمیرات تبلت می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ