ارتباط دو کامپیوتر از طریق خط تلفن

آموزش تعميرات کامپيوتر-آيا تا به حال برايتان پيش آمده است که خواسته باشيد از بيرون از منزل مثلا در اداره به کامپيوتر شخصي خود دسترسي داشته باشيد يا حتي برعکس؟ يا مثلا سايتي را طراحي کرده ايد و اکنون مي خواهيد در يک زمان معين بدون انتقال آن به اينترنت، سرعت بارگذاري صفحات آن را به صاحب کار نشان دهيد؟
قبل از اين که استارت کار را بزنيم توجه کنيد که ويندوز XP در يک زمان از يک اتصال تلفني و نه بيشتر استفاده مي کند. اگر تعداد بيشتري سيستم را مي خواهيد از اين طريق به هم وصل کنيد بايد سراغ Windows 2000 Server و ياWindows.Net Server 2003 را بگيريد. زيرا اين ويندوزها هيچ محدوديتي ندارند و حتي به مراتب کار با آن ها جالب تر است.

بهتر است که بدانيد در اين وضعيت سرعت انتقال داده ها ما بين 28.8 تا Kbps 33.6 خواهد بود حتي اگر دو کامپيوتر از مودم هاي 56 Kbps استفاده کنند، چرا که براي سرعت بالاتر بايد بين شرکت مخابرات و کامپيوتر سرور خط تلفن ديجيتال E1 و يا در خارج T1 کشيده شده باشد.
البته اين عمل ضعف بسيار بالايي دارد و آن هم مسائل امنيتي است که از طريق ترفندهاي مختلف قابل حل است. هنگامي که يک Dialup Server را تنظيم مي کنيد، بصورت پيش گزيده، توانايي استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده تمام شبکه نيز داده مي شود، و اين موضوع هر چند جالب و مفيد است اما مي تواند بسيار خطرناک نيز باشد. البته تنها کاربراني مي توانند به يک کامپيوتر Dialup Server متصل شوند که برايشان سطح دسترسي تعريف شده باشد. اما چنان چه اسم و رمز کاربري تصادفا يا عمدا در اختيار يک فرد مشکل دار و با نيت سوء قرار گيرد، قطعا همه شبکه در خطر خواهد بود.
ضمنا سيستم فايل NTFS و تنظيم صحيح حق دسترسي ها مي تواند مفيد باشد، اما کافي نيست. علاوه بر اين که اگر از ديوار آتش استفاده مي کنيد، کاربرد Dialup Server باعث رد شدن آن خواهد شد و هکرها به راحتي مي توانند آن را دور بزنند و به شبکه نفوذ و اعمال خويش را تحقق بخشند. بنابراين در استفاده از آن دقت کنيد و در شبکه هاي وسيع حتي الامکان از انجام آن خودداري کنيد.
منبع: ميکرو رايانه 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ