آموزش نصب فایرفاکس روی کامپیوتر و لب تاب

آموزش تعمیرات کامپیوتر - نصب فایرفاکس : برخی اوقات به خاطر خرابی های مرورگر اینترنت اکسپلورر، گاه به خاطر سرعت کم آن و گاه به دلایل دیگر مجبور میشویم از مرورگری غیر از مرورگر پیش فرض ویندوز استفاده نماییم. در این مواقع قطعا یکی از دو مرورگر گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس اولین انتخاب ما خواهند بود. مرورگر شرکت گوگل با نام Google Chrome انتخاب بسیار حرفه ای و خوبی خواهد بود اما به نظر میرسد هنوز هم Mozilla Fire Fox طرفداران بیشتری داشته باشد، به همین جهت برای این پست از آموزش کامپیوتر آموزش گام به گام و تصویری نصب فایرفاکس روی کامپیوتر و لب تاب یا به عبارتی سیستم عامل ویندوز را آماده کرده ایم که امیدواریم مورد پسند واقع شود.
برای آغاز باید اشاره کرد که یکی از مزایای مرورگر یا Browser فایرفاکس نسبت به گوگل کروم پشتیبانی آن از زبان شیرین پارسی است، پس در صورت تمایل میتوانید نسخه فارسی را برای نصب روی سیستم خود انتخاب کنید که در این صورت همه چیز کاملا گویا و روان است و پس از دانلود در چند مرحله ساده میتوانید مروگر موزیلا فایرفاکس را اجرا و نصب نمایید، اما برای آن دسته از عزیزانی که زبان پیش فرض و ظاهر استاندارد برنامه را ترجیح میدهند، مراحل نصب را با هم مرور میکنیم. ( لینک دانلود هر دو زبان برنامه در انتهای همین پست قرار گرفته است ).
برای شروع نصب فایرفاکس یکی از نسخه های موزیلا فایرفاکس را از انتهای همین مطلب دانلود نمایید. پس از اتمام دانلود آیکونی شبیه آن چه در تصویر زیر می بینید در پوشه دانلود شما اضافه شده است، روی این آیکن دابل کلیک کنید و در پنجره ظاهر شده کلید Run را فشار دهید تا مراحل نصب آغاز گردد. ( اگر از ویندوز Seven و یا ۸ استفاده میکنید پنجره ای دیگر مبنی بر اجازه دسترسی نیز ظاهر خواهد شد که بایستی روی Yes کلیک نمایید )

در پنجره باز شده تیک گزینه Make FireFox my default browser را بگذارید تا ازین پس فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض سیستم شما معرفی گردد و سپس روی Install کلیک کنید

بسته به سرعت اینترنت شما مراحل بارگیری و نصب آنلاین فایرفاکس کمی طول خواهد کشید، نیازی نیست کار دیگری انجام دهید، فقط منتظر بمانید تا مراحل بارگیری و نصب آنلاین و اتوماتیک کامل شود.
با کامل شدن مراحل نصب یا به عبارتی به انتها رسیدن نوار سبز رنگ نصب در تصویر بالا، پنجره موزیلا فایرفاکس را تصویر بعدی مشاهده خواهید کرد که نشان میدهد کار نصب فایرفاکس تمام شده است. حالا با تایپ آدرس سایت، در کادر شماره یک و یا تایپ کلمه مورد نظر خود برای جستجو، در کادر شماره دو میتوانید وبگردی بسیار سریع و لذت بخش تر از قبل را تجربه نمایید.
منبع: اموزش کامپیوتر