آموزش روش های انتقال فایل بین موبایل و کامپیوتر

آموزش تعمیرات موبایل - امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش انتقال اطلاعات بین کاربران روش های جدیدی هر روز برای انتقال این اطلاعات ایجاد میگردد، تا محیطی امن را برای این کار فراهم سازد.

انتقال فایل چند روش دارد مانند انتقال توسط کابل، Wi-Fi، گوگل درایو، ایمیل که در اینجا به توضیح این روش های برای سیستم عامل های اندروید و آیفون میپردازیم.

انتقال فایل توسط کابل:
این روش از قدیمیترین روش های انتقال فایل از گوشی ها به کامپیوتر میباشد. روش کار برای گوشی های اندروید به این شکل است که کابل را به گوشی متصل کرده و به کامپیوتر وصل میکنید، برای اکثر گوشی های اندرویدی جدا از شرکت سازنده نیاز به نصب نرم افزار اضافی وجود ندارد و سیستم گوشی را مانند یک فلش مموری شناسایی کرده و میتوانید فایل های موجود در گوشی یا کامپیوتر خود را انتقال دهید.
ولی برای انتقال فایل در محصولات اپل باید نرم افزار رابط آن را ( Itunes) بر روی سیستم نصب نمایید. که در این روش قادر به پشتیبان گرفتن از گوشی خود هستید و برای جابجایی فایل میتوانید تصاویر و فایل های تصویری و صوتی را به گوشی و کامپیوتر انتقال دهید.

به این صورت که برای این کار باید بر روی آیکون گوشی خود کلیک کرده به عنوان مثال وارد منو تصاویر (Picture) شوید و گزینه Sync را فعال کرده و پوشه تصاویر مورد نظر خود را انتخاب میکنید و در انتها دکمه Apply را میزنید.

انتقال فایل توسط Wi-Fi:
این روش یکی از جدید ترین روش ها میباشد که برای انتقال فایل با سرعت بالا بین تلفن های همراه با یکدیگر و کامپیوتر به کار میرود.

برای بعضی از گوشی های اندرویدی اگر دیده باشید گزینه ای در قسمت تنظیمات Wi-Fi وجود دارد به نام Wi-Fi Direct که برای انتقال فایل بکار میرود که این ویژگی قابل استفاده مشترک بین همه برند های گوشی های همراه نیست و برای انتقال فایل مشکل ساز خواهد شد.

در این مطلب برنامه ای را برای شما معرفی میکنیم که توسط آن میتوانید بین کامپیوتر و گوشی و حتی گوشی ها با یکدیگر فایل انتقال دهید.

برنامه معرفی شده Zapiya نام دارد که میتوانید نسخه کامپیوتر آنرا از اینجا دانلود کنید.

بعد از نصب برنامه برای انتقال فایل بین دو گوشی برنامه را اجرا کرده و در یکی از گوشی ها گزینه Creat Group را انتخاب میکنید و در گوشی دیگر Search And Join را انتخاب میکنید تا شروع به جستجو کند و دستگاه پیدا شده را انتخاب میکنید تا به آن متصل گردید، اینک میتوانید انواع فایل های موجود در گوشی خود را با رفتن به قسمت مربوط به آن به عنوان مثال تصاویر، را انتخاب کرده و دکمه Send را بزنید تا در گوشی دیگر فایل ها را مشاهده کنید.

برای انتقال فایل با کامپیوتر کافیست تا برنامه Zapiya را اجرا کرده و در گوشی خود فقط گزینه Search And Join را انتخاب کنید تا نام کامپیوتر را مشاهده کنید، آن را انتخاب کرده و دو سیستم به هم متصل میگردند و میتوانید فایل های خود را با انتخاب و زدن دکمه Send ارسال کنید.

برای گوشی های آیفون نیز میتوانید این برنامه را از اینجا دانلود کنید، روش کار به همان شکل بالا میباشد و از این پس میتوانید با گوشی های اندرویدی و حتی کامپیوتر به راحتی فایل جابجا کنید.
منبع: سرزمین دانلود